معرفی انواع موسیقی سنتی

by موسیقی سنتی in آگوست 26, 2019

معرفی انواع موسیقی سنتی

امروز در سایت موسیقی سنتی در جواب شما کاربران عزیز که پرسیده بودید انواع موسیقی سنتی کدامند؟ به معرفی موسیقی سنتی و انواع آن می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با موسیقی سنتی بیشتر اشنا شویم.  

همچنین بخوانید: معرفی انواع گیتار

دسته بندی موسیقی سنتی کدام است؟

قدمت موسیقی سنتی به سال ها قبل از میلاد مسیح برمیگردد که تا امروز از نسلی به نسل دیگر منتقل و کامل تر شده است. موسیقی سنتی شامل ملودی, نت و گوشه میباشد که به مجموع اینها دستگاه می گویند. . موسیقی سنتی ایرانی شامل هفت دستگاه می باشد:

شور
سه گاه
همایون
چهارگاه
ماهور
نوا
راست پنجگاه

و همچنین موسیقی سنتی ایرانی دارای پنج آواز است:

ابوعطا
دشتی
افشاری
بیات ترک
اصفهان

معرفی انواع موسیقی سنتی

معرفی انواع موسیقی سنتی

سازهای موسیقی سنتی کدام است؟

در موسیقی سنتی از هرسازی نمی توان استفاده کرد. این نوع موسیقی سازهای مخصوص به خود را دارد که طرفداران خاص و احساسی نیز دارد. از جمله سازهای مهم موسیقی سنتی میتوان سازهای زیر را نام برد.

کمانچه
تمبک
نی
دف
تار
سه تار
تنبور
دوتار
سنتور
قانون قیچک
تمبک
چنگ
دایره
ضرب
نی انبان
قره نی
نقاره
کرنا

موسیقی سنتی شهرهای ایران

موسیقی سنتی ایرانی ریشه کهن دارد و در سراسر این کشور قدمتی طولانی دارد اما یک سری از موسیقی های سنتی هستند که همه بیشتر با آن آشنا هستند و دوستشان دارند. از جمله موسیقی های سنتی شهرهای ایران میتوان از اینها نام برد:

موسیقی سنتی کردی
موسیقی سنتی بلوچی
موسیقی سنتی ترکی آذربایجانی
موسیقی سنتی بختیاری
موسیقی سنتی جنوب ایران
موسیقی سنتی گیلکی
موسیقی سنتی خراسانی
موسیقی سنتی لری
موسیقی سنتی مازنی
موسیقی سنتی تالشی
موسیقی سنتی بندری
موسیقی سنتی شیرازی

در پایان امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با کمک گرفتن از مطالب صفحه موسیقی سنتی، با این موسیقی بیشتر آشنا شده باشید. اگر شما نیز درصنعت موسیقی فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را نیز در این سایت اضافه کنیم. با اضافه شدن شما در این سایت کاربران بهتر و راحت تر می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات شما هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت های تخصصی مان قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

تماس با پشتیبانی در تلگرام

Poshtiban_site@

 

Leave a Reply